Selenay Koçer

1selenay-kocerMerhaba!

Bu siteyi kurmayı senelerce hayal ettim. Hep en mükemmel olacağı zamanı bekledim, bu süreçte şunu fark ettim ki hiçbir zaman istediğim kadar mükemmel olmayacak. Çünkü zaman içerisinde mükemmel algım hep değişecek. Bu yüzden daha fazla beklemeden kolları sıvadım.

Kendimi çok kısaca anlatacak olursam, lise 2. sınıfta yemeğe aşık olduğumu çok net anladım. O zamanlar irmik helvasına pek benzemeyen helvalar pişiriyordum ve etrafımdaki herkes beni mutlu etmek için bayılarak yiyordu. Ben de bunu fark edince kendime bir hedef koydum, bu tatlı insanlara daha iyisini pişirmeliydim. Lisede Radyo&Tv eğitimi aldım. Bu sebeple video, kamera işleriyle de hep ilgiliydim. O yaşa kadar birden çok mesleği icra etme hayali kurdum. Edebiyat öğretmenliği, gazetecilik, akademisyenlik… Hepsinin tek bir ortak noktası vardı. O da yazmak. Kelimeleri kullanmadan, kelimelerle uğraşmadan bir şey yapamayacağımı fark ettim. Çocukluğumdan beri şiir yazdığım için hayatımın bir yerinde hep oldu kelimeler… Bu sebeple üniversite eğitimimi de Gastronomi alanında yaparak hedefime doğru bir adım daha attım. Geriye bir gazetecilik kalmıştı. Okurken edindiğim aşçılık tecrübelerine Yemek ve Kültür Dergisi tecrübesini ekledim. Mezuniyet sonrası da hala devam ettiğim Sofra Dergisi’nde işe başladım. Hem pişirmek, hem yazmak, hem fotoğraf hem gazetecilik… Hepsini ekleyip lezzetli bir yemek yapmak gibi bir şey oldu… Bu yüzden daha fazla beklemeden hayatıma bu siteyle yepyeni bir pencere açmak istedim.

Peki neyi hedefliyoruz? Biz bilim insanı değiliz, uzman değiliz. Sadece sizler gibi hem bilgiye aç, hem yemeğe aşık insanlarız. Bu site çatısı altında bir araya gelip öğrendiklerimizi daha da çoğaltmak istedik.

Başkalarına bir şeyi anlatma arzusu bizi daha da çok öğrenmeye, araştırmaya ve pişirmeye iteceğinden ötürü çooook mutluyum!

O yüzden söylemek isterim ki burada okuyacağınız her şey kimi zaman amatörlerin, kimi zaman alanında uzman kişilerin yazıları olacak.

İçimizdeki yoğun heyecanı sizinle paylaşma arzusuyla harmanlayıp daha geniş sofralara konuk olmaktan öte bir tutkumuz yok.

Uzatmadan son sözlerimi söyleyecek olursam, bizi okuyan herkese selam! Ne zaman istersen bize ulaş, bildiklerini paylaş, yanlışlarımızı düzelt. Birlikte daha çok öğrenip bizden sonrakilere daha güzel şeyler bırakalım…

https://www.instagram.com/selenaykocer/

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: