Betül Edepli

Kocaman merhaba!

Beni merak edersen yazının devamını okuyabilirsin. Eğer ki ben senin yazdıklarınla ilgileniyorum dersen övünmek gibi olmasın çok güzel yazılarımız var onlardan birini okuyabilirsin. Keyifli vakitler 🙂

Şimdi kaç kişi kaldık?

Bir. iki, üç, dört….

Yazıyı okuyan güzel insan buradaysan tanışalım mı ?

Peki kimim ben?

İsmim Betül

Burada böyle yazılar yazdığıma bakma şimdi kendimi nasıl anlatacağımı düşünüyorum. Nede olsa bir tık çekingen bir yapım var. İstanbul’da doğdum, büyüdüm. Üniversiteyi de Yalova’da lise eğitimim gibi mutfak üzerine okudum. Sonra memlekete döndüm. Bu cümleyi de ayrı severim. Yurt dışında yaşamış da İstanbul’a gelmiş havası verir. Alt tarafı bir saat on beş dakika mesafeden döndüm ama olsun.

Hiç şaşırmayacaksınız ama mutfağın yeri bende ayrı. Hem ilk oyuncağı tencere olan bir insandan başka ne beklenir değil mi?

Şikayetçi miyim?

Asla!

Yemek yapmayı da yemeği de yedirmeyi de severim. Sen yeter ki yemek iste masada yerin hazır. Sen yeter ki yeben sana bir tabak yemek daha koyarım.

Hal böyle olunca da günün her saati yemek yeme potansiyeline sahip tokluk duygusu var olmayan bir yapıya sahibim. Yemek düşünmediğim zamanlardaysa uyurum yada okurum veya yazarım.

Sence asosyal olabilir miyim ben ?

Her ne ise sabah kahvaltısı yaparken öğle yemeğinde ne yiyeceğimi düşünür öğle yemeği hazırlarken de bir yandan akşam için hazırlık yaparım. Hayatta sevmediğim konulardan biri de belirsizlik ondan böyle yani.

Ya siyahtır ya beyaz!

( Evet doğru tahmin. Siyah dediğimde beyaz diyeceksin kabul mü? Siyaah… )

Mutfakla aramın iyi olduğunu öğrenen herkesin verdiği tepki neden yumurta kırmayı tercih ediyorsun sorusuyla oluyordu. Şimdi onlara buradan söylüyorum. Sayamadığım kadar çok çeşit yumurtalı tarif pişiriyorum. Senin yaptığın gibi karnımı doyurmak için yemek yapıp yemiyorum. Yapıyorum mutlu oluyorum, yiyorum yine mutlu oluyorum. Ama bunu okuyan güzel insan sen korkma burada hepimize yer var. Yumurta kırmayı beceremeyenlere bile!

Sevgi ve saygılar benden.

İyi ki geldin bizi yalnız bırakma olur mu ?

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: